با پروژه «استارلاین»، دنیای ارتباطات احتمالاً وارد فاز جدیدی خواهد شد.
گوگل با کمک HP، پروژه تماس ویدیویی سه‌بعدی را به دنیای واقعی می‌آورد
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت،فناوری کنفرانس ویدیویی آینده‌نگرانه گوگل به‌زودی به واقعیت تبدیل خواهد شد. این شرکت به‌تازگی اعلام کرد که درحال کار روی یکپارچه‌سازی پروژه Starline با سرویس‌های ویدیو کنفرانس معمولی مانند Google Meet و Zoom است.

گوگل برای اولین‌بار پروژه Starline را در سال 2023 معرفی کرد. اولین نمونه از این پروژه شامل یک غرفه چت ویدیویی سه‌بعدی بود که در آن کاربر تصویری از شخصی را که با او صحبت می‌کرد، می‌دید و طرف مقابل نیز تصویری شبیه به کاربر را مشاهده می‌کرد. این مکالمه باید در یک اتاق اتفاق می‌افتاد.

اما گوگل بعداً به‌جای یک اتاق، این فناوری را در یک تلویزیون بزرگ به‌همراه وب‌کم جا داد و آن را برای دفاتر و اتاق‌های کنفرانس کاربردی‌تر کرد.

همکاری HP و گوگل در پروژه استارلاین

اکنون گوگل می‌گوید که بالاخره پروژه استارلاین را «از حالت تست» خارج کرده و قصد دارد آن را دراختیار دفاتر کار شرکت‌ها قرار دهد. همچنین گوگل برای تجاری‌سازی این محصول، با HP همکاری می‌کند. «الکس چو»، رئیس سیستم‌های شخصی HP، در بیانیه‌ای می‌گوید: «مفتخریم که با گوگل همکاری کنیم تا این فناوری را به بازار عرضه نماییم و از قدرت هوش مصنوعی برای همکاری‌های آینده استفاده کنیم.»

گوگل می‌گوید که اواخر سال جاری میلادی، جزئیات بیشتری در مورد پروژه استارلاین به‌اشتراک خواهد گذاشت. افرادی که توانسته‌اند پروژه استارلاین را آزمایش کنند، این تجربه را حتی در مراحل اولیه خود به عنوان یک فناوری فوق‌العاده واقع‌گرایانه و چشمگیر توصیف کرده بودند.

باید منتظر ماند و دید که آیا این پروژه می‌تواند در دنیای واقعی و دفاتر کار نیز عملکردی تقریباً بی‌عیب و نقص ارائه دهد یا خیر. قبلاً گزارش‌ها حاکی از این بود که گوگل شاید قصد تجاری‌سازی این پروژه را نداشته باشد، اما ظاهراً Google تصمیم گرفته این محصول را به‌صورت رسمی عرضه کند.
 
https://asr8.ir/vdcf.0dtiw6dxegiaw.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین