شرکت آفتاب خودرو افشاری کیا تصمیم گرفته است تا در دور جدید واردات خودرو به ایران، مزدا 3 را به بازار کشورمان عرضه کند.
مزدا 3 با واردکننده‌ای جدید به بازار ایران بازمی‌گردد
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، مزدا 3 یکی از خودروهای محبوب ژاپنی در بازار ایران است که طی دهه 1380 خورشیدی، توسط گروه بهمن مونتاژ می‌شد. تولید این خودرو از سال 1398 متوقف شده است و اکنون شرکتی جدید قصد دارد تا مزدا 3، مزدا CX50 و مزدا CX30 را به‌صورت وارداتی در بازار ایران عرضه کند.

شرکت آفتاب خودرو افشاری کیا تصمیم گرفته است تا در دور جدید واردات خودرو به ایران، خودروهای مزدا را به کشورمان بیاورد. این شرکت اعلام کرده است که خودروهای مزدا به‌زودی از گمرک ترخیص خواهند شد. همانند خودروهای تویوتا و هوندا، مزداهای وارداتی به بازار ایران نیز تولید چین هستند. همکار مزدا در چین برای تولید خودرو، شرکت مطرح و نام آشنای چانگان است.

مزدا 3 با موتور دولیتری به ایران می‌آید

هر سه مدل وارداتی مزدا برای بازار ایران، با پیشرانه‌ دو لیتری تنفس طبیعی از سری موتورهای اسکای اکتیو این شرکت عرضه خواهند شد. انتخاب پیشرانه تنفس طبیعی برای مزداهای وارداتی هوشمندانه به نظر می‌رسد. تجربه نشان داده است که خودروهای ژاپنی با پیشرانه تنفس طبیعی بیشترین میزان دوام را در بلندمدت از خود نشان می‌دهند. البته از سوی دیگر نسخه‌های وارداتی از خودروهای مزدا در تیپ پایه و با امکانات رفاهی حداقلی به دست مشتریان خواهند رسید؛ چرا که محدودیت‌های ارزی واردات اجازه ورود تیپ‌های فول آپشن این خودروها را نمی‌دهد. البته نسخه‌های هیبریدی از این خودروها امکان واردات در ماه‌های آینده را دارند.

علاوه بر مزدا 3، مزدا CX50 و مزدا CX30، شرکت آفتاب خودرو تصمیم دارد تا نسل جدید مزدا 6 را نیز به بازار ایران بیاورد. این خودرو به‌صورت اختصاصی برای بازار چین معرفی شده است و مزدا EZ6 نام دارد. مزدا EZ6 درواقع نسخه مجهزتر و قوی‌تر چانگان دیپال SL03 به حساب می‌آید که با قیمتی گران‌تر از نمونه چینی به فروش خواهد رسید. این خودرو با پیشرانه‌های پلاگین هیبرید و الکتریکی برای عرضه به بازار چین در نظر گرفته شده است که نسخه‌های وارداتی بازار ایران از پیشرانه پلاگین هیبرید بهره خواهند برد.
 
https://asr8.ir/vdcg.q9nrak9zypr4a.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین