لنوو و موتورولا نمی‌توانند محصولاتشان را در آلمان بفروشند، زیرا به دلیل یک دعوی حقوقی، فروش برخی محصولات این شرکت‌ها که مجهز به فناوری خاصی هستند در این کشور ممنوع شده است.
آلمان فروش محصولات لنوو و موتورولا را ممنوع کرد
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، به نقل از گیزموچاینا، لنوو و موتورولا موبیلیتی (زیرمجموعه آن) با چالش حقوقی بزرگی در آلمان روبه‌رو شده‌اند. زیرا طبق رای دادگاهی در این کشور فروش دستگاه‌های دو شرکت چینی که ماژولWWAN دارند (ابزاری حیاتی برای دسترسی به اینترنت موبایل) ممنوع است.

این اقدام مربوط به اختلاف درباره حق امتیازی است که به شرکت آمریکایی اینتردیجیتال تعلق دارد. دادگاهی در مونیخ در اوایل ماه مه ‌به نفع اینتر دیجیتال رای داد که پس از واریز وجه‌الضمان ۴میلیون یورویی از سوی شاکی، این ممنوعیت فورا اجرا شد.

اصل اختلاف مربوط به شرایط مجوز برای فناوری WWAN است که در محصولات لنوو، از جمله مدل‌های موبایل هوشمند مانند Edge ۵۰ Ultra به کار رفته است.

این دستگاه‌ها از فناوری‌ای استفاده می‌کنند که حق امتیاز آن به اینتردیجیتال تعلق دارد و اختلافات نیز به دلیل هزینه‌ای که لنوو باید برای استفاده از آن بپردازد، مربوط است.


 اینتردیجیتال مدعی است لنوو درخواست‌های این شرکت برای پرداخت هزینه‌های عادلانه و معقول اعطای لیسانس را اجرا نکرده و به همین امر از شرکت چینی شکایت کرده است. از سوی دیگر لنوو مدعی است شرایط اینتردیجیتال عادلانه نیستند و قصد دارد درخواست تجدید نظر برای رای دادگاه را اعلام کند.

تصمیم دادگاه پیامدهای سریعی برای عملیات‌های لنوو در آلمان داشته است. در نتیجه رای دادگاه در این کشور، لنوو نمی‌تواند هیچ گونه دستگاه مجهز به فناوریWWAN  از جمله موبایل، تبلت و لپ‌تاپ را در آلمان بفروشد، ارائه یا وارد کند. همچنین این امر روی موبایل‌های هوشمند موتورولا نیز تاثیر گذاشته است.

مصرف‌کنندگان آلمانی اندک‌اندک متوجه تاثیر این رویداد شده‌اند. هرچند لنوو و موتورولا موبیلیتی فهرست کردن محصولات مذکور را در وب‌سایت‌های آلمانی متوقف کرده‌اند، برخی از خرده‌فروشان همچنان دستگاه‌های موجود را می‌فروشند. هنگامی‌که این ذخایر تمام شود، احتمال بروز چالش‌های مربوط به ارسال و کمبود محصولات بیشتر می‌شود.
 
https://asr8.ir/vdcc.sqpa2bqxpla82.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین