هیئت منصفه با IPA موافقت کرد که فناوری تشخیص صدای کورتانا مایکروسافت، پتنت این شرکت را نقض کرده است.
مایکروسافت با جریمه 242 میلیون دلاری در پرونده نقض پتنت کورتانا مواجه شد
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، دادگاه دلاور آمریکا پس از تشخیص اینکه دستیار مجازی کورتانا مایکروسافت پتنت شرکت IPA Technologies را نقض کرده است، اعلام کرد که غول ردموند باید 242 میلیون دلار به مالک این پتنت غرامت پرداخت کند.

براساس گزارش رویترز، پس از یک هفته محاکمه، هیئت منصفه با IPA موافقت کرد که فناوری تشخیص صدای مایکروسافت، پتنت این شرکت را نقض کرده است. البته پتنت IPA در ابتدای سال 2019 منقضی شده، اما این شرکت در ژانویه 2018 از مایکروسافت شکایت کرده بود.

طبق حکمی که در دادگاه ناحیه دلاور صادر شد، اعضای هیئت منصفه استدلال‌های غول فناوری را مبنی بر اینکه پتنت شماره 7,069,560 ایالات متحده باید باطل شود، رد کردند. سخنگوی مایکروسافت نیز گفته است: «ما مطمئن هستیم که مایکروسافت هرگز پتنت‌های IPA را نقض نکرده است و درخواست تجدیدنظر خواهیم کرد.»

نقض پتنت IPA در کورتانا مایکروسافت


IPA یکی از شرکت‌های تابعه Wi-LAN است که مجوز پتنت مورد بحث در پرونده اخیر دارد و به‌طور مشترک متعلق به شرکت فناوری کانادایی Quarterhill و دو شرکت سرمایه‌گذاری است. شرکت SRI نیز پیش‌ازاین مالک این پتنت بود که اپل در سال 2010 از فناوری آن در دستیار مجازی سیری خود استفاده کرد.

IPA شکایت علیه مایکروسافت را در سال 2018 تنظیم کرد و این شرکت را به نقض پتنت‌های مربوط به دستیارهای دیجیتال شخصی و ناوبری داده مبتنی بر صدا متهم کرد. مایکروسافت نیز در آن سال‌ گفته بود که این پتنت را نقض نکرده است و آن را نامعتبر می‌داند.

IPA همچنین از گوگل و آمازون به‌علت نقض پتنت‌های آن شکایت کرده است. آمازون در سال 2021 در پرونده خود پیروز شد، اما پرونده گوگل هنوز ادامه دارد.
 
https://asr8.ir/vdcg.y9trak9ywpr4a.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین