شرکت آما اعلام کرد هیچ شرکت‌کننده‌ای در مزایده ملک کارخانه نوآوری آزادی شرکت نکرد.
مزایده ملک کارخانه نوآوری آزادی خریدار نداشت
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، روز گذشته به عنوان روز مزایده ملک کارخانه نوآوری آزادی اعلام شده بود اما این شرکت آما، مالک این ملک، اعلام کرده است هیچ شرکت‌کننده‌ای در این مزایده حاضر نشد و ملک فروخته نشده است.

آما در اطلاعیه‌ای که روی کدال منتشر کرده نوشته است: «با عنایت به آگهی مزایده فروش عرصه و عیان و تاسـیسات کارخانه آما یک در تاریخ ۲۳ مهر ۱۴۰۲ و اتمام مهلت ارائه پاکات پیشنهادی تا تاریخ ۱۵ آبان ۱۴۰۲ به استحضار می‌رساند، هیچ پاکت پیشنهاد قیمتی دریافت نگردید و مزایده فوق بدون نتیجه به پایان رسید.»

پیش از این آما اعلام کرده بود کلیه فعالان حاضر در این ملک تنها تا تاریخ ۸ آذر جهت تخلیه فرصت دارند و در صورت عدم جابجایی، این مکان توسط ضابطان قضایی با استفاده از یگان ویژه نیروی انتظامی تخلیه خواهد شد.

هم‌آوا نیز در بیانیه‌ای با تاکید بر حق مالکیت آما گفته بود: «با فروتنی تمام، از همه فعالان اکوسیستم استارتاپی و دانش‌بنیان ایران، تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان و دیگر نهادها و از همه مهم‌تر از سهامداران و هیات مدیره محترم آما درخواست داریم دست‌های‌تان را پناه کنید تا این چراغ امید خاموش نشود و کارخانه نوآوری آزادی به‌عنوان یکی از نمادهای مهم کارآفرینی در ایران زنده و پابرجا بماند. در این مسیر نیازمند همراهی همگان هستیم، چرا که این مرکز مانند یک کارخانه تولیدی، صرفا یک محل کار نیست؛ جوانان کارآفرین در کارخانه نوآوری آزادی زندگی می‌کنند و آرزوهای‌شان را به واقعیت تبدیل می‌کنند. تخریب کارخانه نوآوری آزادی، تخریب آرزوهای یک نسل از جوانان ایران است که مسیر کارآفرینی را با جان و دل تا امروز ادامه داده‌اند.»

مهدی عظیمیان، مدیر کارخانه نوآوری آزادی، نیز ۱۴ آبان در واکنش به بیانیه منتشر شده مبنی بر تعطیلی و تخلیه این کارخانه به مهر گفته بود: کارخانه تخلیه نمی شود و ما برای ادامه حیات کارخانه با مالک در حال رایزنی هستیم.

قرارداد اجاره شرکت آما با هم‌آوا تا اسفند ماه سال گذشته اعتبار داشت و با پایان مهلت این قرارداد، کارخانه نوآوری آزادی بلاتکلیف بود.
https://asr8.ir/vdcd.90o2yt0k5a26y.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین