میزان تولید فولاد ایران از ابتدای ژانویه تا پایان سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی با کاهش کمتر از یک‌درصد (۰.۶درصد) نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی به ۲۲میلیون و ۱۰۰‌هزار تن رسید.
تولید فولاد در ایران به 22.1 میلیون تن رسید
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود خبر داد: فولادسازان جهان طی ۹ماه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی یک‌میلیارد و ۴۰۶میلیون و ۴۰۰‌هزار تن فولاد تولید کردند که نشان‌دهنده افت ۰.۱درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی است.

براساس این گزارش، میزان تولید فولاد ایران از ابتدای ژانویه تا پایان سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی با کاهش کمتر از یک‌درصد (۰.۶درصد) نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی به ۲۲میلیون و ۱۰۰‌هزار تن رسید.

۶۳فولادساز بزرگ جهان طی سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی ۱۴۹میلیون و ۳۰۰‌هزار تن فولاد خام تولید کردند که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی ۱.۵‌درصد کاهش نشان می‌دهد. همچنین طی مدت یادشده، ایران توانست ۲میلیون و ۴۰۰‌هزار تن فولاد خام تولید کند با این میزان تولید همچنان در جایگاه دهم تولید جهانی فولاد قرار دارد.

طی ۹ماه نخست سال‌جاری میلادی، چین با تولید ۷۹۵میلیون و ۱۰۰‌هزار تن فولاد خام همچنان صدرنشین تولید این محصول در جهان است. پس از آن، هند با تولید ۱۰۴میلیون و ۱۰۰‌هزار تن، ژاپن با تولید ۶۵میلیون و ۴۰۰‌هزار تن، ایالات‌متحده آمریکا با تولید ۶۰میلیون و ۶۰۰‌هزار تن و روسیه با تولید ۵۷میلیون و ۱۰۰‌هزار تن فولاد خام توانستند به ترتیب در رتبه‌‌‌های دوم تا پنجم بایستند.

طی مدت یادشده، کره‌جنوبی با تولید ۵۰میلیون و ۴۰۰‌هزار تن، آلمان با تولید ۲۷میلیون و ۲۰۰‌هزار تن، ترکیه با تولید ۲۴میلیون و ۵۰۰‌هزار تن، برزیل با تولید ۲۴میلیون تن و ایران با تولید ۲۲میلیون و ۱۰۰‌هزار تن به ترتیب در جایگاه‌‌‌های ششم تا دهم قرار گرفتند.
 
https://asr8.ir/vdcd.j0o2yt0o9a26y.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین