عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان:

مسکن باید از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود

به گفته عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان، مسکن باید از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود و سرمایه گذاری در بخش مسکن اشتباه است.
مسکن باید از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، رامین گوران اوریمی اظهار کرد: امروزه صنعت ساختمان در بخش تولید پیش گام بوده، اما در بخش عرضه با مشکل جدی روبه‌رو بوده است، چراکه باتوجه به نرخ ساختمان ها، خرید مسکن دیگر جز اولویت های اولیه عموم نیست.
 
وی بااشاره به اینکه ذائقه سرمایه‌گذران نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار ساختمان تغییر کرده است، بیان کرد: باتوجه به بازدهی منفی بازار مسکن، سرمایه‌گذاران دیگر تمایل به ساخت‌وساز ندارند.

به گفته گوران اوریمی،این اتفاق برای صنعت ساختمان بسیارخوشایند است چراکه متأسفانه مسکن در چندین سال اخیر به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده و این موضوع موجب هجوم سرمایه‌گذاران به این بازار شد، در حالیکه مسکن باید ازیک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود، بنابراین سرمایه گذاری در بخش مسکن اشتباه است.

گوران در پاسخ به این سوال که چرا یکی از تکالیف برنامه ای که ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال بوده است اما گزارش ها چنین شاخصی را تایید نمی کند، بیان کرد: این اعداد و آمار بر اساس نیازهای جامعه برآورد شده است اما متاسفانه باتوجه به ظرفیت و تولید مصالح در کشور، ساخت و تولید این تعداد مسکن در سال امکان پذیر نیست.

به گفته عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران، پتانسیل و ظرفیت تولید ساخت و ساز در کشور سالانه 400 هزار واحد پیش بینی شده است.
 
https://asr8.ir/vdcd.j0o2yt0xja26y.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین