شاخص کل بورس امروز (سئم مهرماه) با کاهش 17 هزار واحدی به رقم 2 میلیون و 101 هزار واحدی رسید.
بورس دوباره منفی شد | افت 17 هزار واحدی شاخص کل
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، در بازار امروز، شاخص هم وزن با کاهش حدود 0.72 درصدی به رقم 716 هزار واحدی رسید که فملی و فولاد بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را اِعمال کردند.

ارزش معاملات خرد نیز در محدوده 4400 میلیارد تومان قرار گرفت که بیشترین ارزش معاملات را حفارس و خودرو داشتند.

بیشترین سهام پر تراکنش هم به تکاردان و شستا رسید.

روند ورود و خروج نقدینگی حقیقی‌ها نیز حدود 600 میلیارد تومان “منفی” بود.

آنالیز بازار سرمایه

اولین روز جدی مهر ماه و شروع فصل پاییز، بسیار ناامید کننده رقم خورد. بازار که در رکودی ترین شرایط خود به سر می برد، باز هم آماج حملات برخی سیاسیون قرار گرفت و ضربه مهلکی خورد.

بازار هنوز اثرات نرخ خوراک را هضم نکرده است که اینک زمزمه های خروج سیمان و فولاد از بورس کالا توسط برخی افراد دولتی شنیده می‌شود. هر چند این افراد قدرت اجرایی چنین کاری را ندارند، اما پیشنهاد آنها می‌تواند مقامات اجرایی از جمله رئیس جمهور را تحت تاثیر قرار دهد.

به‌هرحال بعد از موضوع نرخ خوراک، چنین اقدام عجیبی اندکی بعید به نظر می‌رسد، اما به هر حال محال نیست. به همین دلیل نیز بازار امروز عکس‌العمل منفی نشان داد؛ البته این خبر در اولین روز کاری هفته نیز در طی تایم معاملات شنیده می‌شد، اما به طور گسترده تر طی بازار امروز خبر پخش شده بود.

لذا بازاری که با رکود دست و پنجه نرم می‌کرد منتظر بهانه‌ای مجدد برای افت بود که آن را پیدا کرد. امید می‌رود که این نوع اخبار تکذیب شود و شاهد برگشت معاملات به روند عادی باشیم.
 
https://asr8.ir/vdcj.mexfuqeyosfzu.html
نام شما
آدرس ايميل شما