شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ظرفیت تولید 14 میلیون و 570 هزار تن کنسانتره سنگ آهن با فاصله بسیاری از مابقی شرکت‌‍ها توانستد 22 درصد از سهم کل بازار را به خود اختصاص دهد.
سهم 22 درصدی گل‌گهر از بازار کنسانتره سنگ آهن کشور
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، ظرفیت تولید سالیانه شرکت‌های تولید کنسانتره سنگ آهن ایران به ۶۶ میلیون و ۳۱۳ هزار تن رسید.

بر اساس این گزارش، سه شرکت برتر تولید کنسانتره سنگ آهن ایران توانستند ظرفیت تولید خود را به عددی بالغ بر 33 میلیون و 70 هزار تن برسانند. 

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ظرفیت تولید 14 میلیون و 570 هزار تن کنسانتره سنگ آهن با فاصله بسیاری از مابقی شرکت‌ها توانستد 22 درصد از سهم کل بازار را به خود اختصاص دهد.

همچنین شرکت‌های صنعتی و معدنی چادرملو و میدکو به ترتیب با ظرفیت تولیدی 10 میلیون و 50 هزار تن و 8 میلیون تن در سال رتبه‌های دوم تا سوم را کسب کنند. 

ناگفته نماند که شرکت‌های صنعتی و معدنی چادرملو و میدکو به ترتیب 15.8 درصد و 12.1 درصد سهم از کل بازار را در اختیار دارند.

در عین حال شرکت‌های صنعتی و معدنی توسعه ملی، سنگ آهن احیا سپاهان و ریخته‌گری پیوسته سهند به ترتیب با ظرفیت تولیدی 2 میلیون و 500 هزار، 1 میلیون و 650 هزار و 1 میلیون و 200 هزار تن کمترین ظرفیت تولید سالیانه را در بین شرکت‌های تولیدی کنسانتره سنگ آهن داشته‌اند.

شرکت‌های صنعتی و معدنی توسعه ملی، سنگ آهن احیا سپاهان و ریخته‌گری پیوسته سهند به ترتیب 3.8 درصد، 2.5 درصد و 1.8 درصد از سهم کل بازار را در اختیار دارند.

1

بررسی ها نشان می دهند که شرکت های صنعتی و معدنی گل گهر و میدکو در تولید گندله سنگ آهن به ترتیب با ظرفیت تولید سالیانه 10 میلیون تن و 7 میلیون و 500 هزار تن، نسبت به شرکت های دیگر پیشتاز بوده‌اند.

شرکت‌های صنعتی و معدنی گل گهر و میدکو به ترتیب 14.8 درصد و 11.1 درصد از کل سهم بازار را در اختیار دارند.

در عین حال شرکت‌های مجتمع فولاد مبارکه خوزستان و صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان با ظرفیت تولید 6 میلیون تن و 5 میلیون تن کمترین میزان را در بین شرکت‌های تولید کننده گندله سنگ آهن داشته‌اند.

2
 
https://asr8.ir/vdcf.ydjiw6dx1giaw.html
نام شما
آدرس ايميل شما