شاخص کل بورس امروز (29 شهریورماه) با کاهش 7 هزار و 200 واحدی به رقم 2 میلیون و 121 هزار واحدی رسید.
بورس تابستان را سرد تمام کرد | افت 7 هزار واحدی شاخص کل
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، در بازار امروز، شاخص هم وزن با کاهش حدود 0.09 درصدی به رقم 721 هزار واحدی رسید که شستا و شپنا بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را اِعمال کردند.

ارزش معاملات خرد نیز در محدوده 3500 میلیارد تومان قرار گرفت که بیشترین ارزش معاملات را فولاد و شستا داشتند.

بیشترین سهام پر تراکنش هم به تکاردان و شستا رسید.

روند ورود و خروج نقدینگی حقیقی‌ها نیز حدود 270 میلیارد تومان «منفی» بود.

آنالیز بازار سرمایه

آخرین روز کاری بازار در تابستان 1402 کم رمق و سرد سپری شد. حجم و ارزش معاملات چنگی به دل نزد و بازار بار دیگر درگیر حواشی شد. اگر اندک خرید صندوق های حمایتی در بازار امروز نبود مسلماً حجم و ارزش معاملات از این نیز کمتر می‌شد. شیفت بازار به نمادهای کوچکتر از مهمترین تحولات بازار امروز بود؛ به همین دلیل امروز افت شاخص هم‌وزن بسیار جزئی بود.

امروز نیز گروه کوچک قطعه سازی مورد وثوق بازار قرار گرفت. روز گذشته نیز قندی‌ها مورد توجه بودند. به زودی افزایش نرخ‌‍های جدیدی در این گروه‌ها به ثبت می‌رسد که برخی از آنها در قطعه سازان اعلام شده است.
 
امروز دلار آزاد نیز با اخبار آزادسازی قطعی دلارهای بلوکه شده باز هم اندکی اصلاح کرد، اما همچنان میل به اصلاح بیشتر در دلار وجود ندارد. به نظر می‌رسد ریسک‌های سیاسی بار دیگر بالا رفته است. احتمال شروعی نوعی درگیری نظامی در منطقه قره باغ، می‌تواند دلیل این اتفاق باشد.

در مهرماه بندهای غروب برجام را داریم که قرار است تحریم‌های تسلیحاتی ایران لغو شود، اما زمزمه‌های تحریم‌های جدید و عدم رفع تحریم‌های تسلیحاتی از همین الان شنیده می‌شود؛ لذا فضا بار دیگر کمی ملتهب شده است.
 
https://asr8.ir/vdce.78ebjh87o9bij.html
نام شما
آدرس ايميل شما