شاخص کل بورس امروز (28 شهریورماه) با کاهش 5029 واحدی به رقم 2 میلیون و 128 هزار واحدی رسید.
تکرار سیر نزولی بورس | شاخص کل 5 هزار واحد افت کرد
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، در بازار امروز، شاخص هم وزن با کاهش حدود 0.28 درصدی به رقم 722 هزار واحدی رسید که شپنا و وبملت بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را اِعمال کردند.

ارزش معاملات خرد نیز در محدوده 3600 میلیارد تومان قرار گرفت که بیشترین ارزش معاملات را شستا و فولاد داشتند.

بیشترین سهام پر تراکنش هم به تکاردان و شستا رسید.

روند ورود و خروج نقدینگی حقیقی‌ها نیز حدود 350 میلیارد تومان “منفی” بود.

آنالیز بازار سرمایه

بازار امروز باز هم شرایط پرعرضه و رکودی را تجربه کرد و بجز برخی نمادها و گروه کوچک قندی، سایر گروه‌ها متعادل و متمایل به منفی بودند. احتمال اعلام نرخ های جدید چقندر و شکر از سوی سازمان حمایت یکی از مهمترین دلایل این اتفاق است.

گفته می‌شود به دلیل رشد قیمت‌های جهانی و افزایش بهای تمام شده تولید، چه با شکر خام وارداتی و چغندر داخلی، نرخ فروش شکر کارخانه ها با یک جهش 30 – 35 درصدی روبرو خواهد شد. اخیراً یک رشد قابل قبول در نرخ خرید تضمینی گندم نیز بودیم که امیدها را نسبت به اصلاح نرخ های چقندر و شکر بالا برده است.

اخیراً کلزا نیز افزایش نرخ های خوبی گرفت. گفته می شود نرخ خرید تضمینی دانه روغنی کلزا برای سال زراعی جدید، دو برابر قیمت گندم تعیین شده است، اما فارغ از این مسائل به نظر می رسد رکود موجود در بازار سبب شده تا فروشندگان خرد بازار مجدداً فعال شوند و سفارش های حمایتی از سوی نهادهای حمایتی و بازارگردانان توسط سرمایه گذاران خرد عرضه شوند؛ لذا در روز پایانی هفته انتظار چندانی از بازار نمی رود؛ خصوصاً اینکه بازهم روزهای نیمه تعطیل دیگری را در پیش داریم.
 
https://asr8.ir/vdcf.xdjiw6dxxgiaw.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین