مدرسه ایرانسل در شهر یاسوج، در قالب همایش مدیران مدارس سراسر کشور افتتاح شد.
مدرسه ایرانسل افتتاح شد
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، این مدرسه در شهر یاسوج، به‌عنوان مدرسه شاخص و به نمایندگی از سایر پروژه‌های مدرسه‌سازی در استان کهگیلویه و بویراحمد، با دستور آنلاین رئیس‌جمهور افتتاح شد.

امروز در قالب همایش مدیران مدارس سراسر کشور که با حضور رئیس‌جمهوری در سالن وزارت کشور برگزار شد، پروژه‌های مدرسه‌سازی در نقاط مختلف کشور به صورت همزمان به بهره‌برداری رسید.

رئیس‌جمهوری در این مراسم با قدردانی از تلاش خیرین مدرسه‌ساز در سراسر کشور، یادآور شد: اگر امروز ۲۰۰۰ طرح برای تحویل آماده شده و بیش از ۵۰۰۰ طرح در این دولت فراهم شده تا عزیزان ما دیگر در کپر و چادر تحصیل نکنند، هم آموزش و پرورش، هم خیرین مدرسه‌ساز، هم معلمان، همگی باهم تلاش کردند تا به این نقطه برسیم.

مدرسه ۹ کلاسه ایرانسل که در شهرک امام علی (ع) در حاشیه شهر یاسوج واقع شده، با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان و با زیربنای ۱۰۳۷ متر مربع برای ساختمان آموزشی، در دو طبقه احداث شده و دارای ۱۲۰۰ متر مربع محوطه‌سازی، سالن اجتماعات و امکانات مختلف آموزشی، پژوهشی و پرورشی است.

امروز همچنین پروژه بازسازی دو مدرسه توسط ایرانسل در منطقه زیلایی استان کهگیلویه و بویراحمد، به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، ضمن بیان تاریخچه‌ای از شکل‌گیری و توسعه ایرانسل و نیز اقدامات قبلی اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، از برنامه ایرانسل برای توسعه سرویس اینترنت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری (FTTH) و اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

عباسی‌آرند با بیان اینکه بر شرایط استان کهگیلویه و بویراحمد اشراف کامل دارم، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم که در حد بضاعت، بتوانیم به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان کمک کنیم.

وی افزود: در حوزه مسئولیت اجتماعی، تصمیم گرفته‌ایم که ایرانسل روی توسعه زیرساخت‌های آموزشی سرمایه‌گذاری کند و این ششمین پروژه‌ای است که در این زمینه، تحت عنوان «مدرسه ایرانسل» در کشور افتتاح می‌شود و به زودی به امکانات هوشمند نیز تجهیز خواهد شد و تاکنون در حدود ۵۰۰ میلیارد ریال برای پروژه مدارس ایرانسل، اعتبار اختصاص یافته است.

مدیرعامل ایرانسل تأکید کرد: در مجموعه ایرانسل معتقدیم که توسعه کشور محقق نمی‌شود مگر با توسعه افراد و جایگاه توسعه هم، آموزش و پرورش است که باید توجه خیلی بیشتری نسبت به این موضوع، صورت گیرد.

وی با بیان اینکه همه ما باید در حد خودمان تلاش کنیم و سهامداران و اعضای محترم هیئت‌مدیره ایرانسل هم نگاه بسیار مثبتی به این همراهی دارند، از مدیران و دست‌اندرکاران اجرایی احداث این مدرسه تشکر و ابراز امیدواری کرد احداث این مدرسه، مقدمه‌ای برای انجام پروژه‌های بزرگ دیگر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هم طی سخنانی، با تقدیر و تشکر از مدیرعامل ایرانسل برای اهتمام به امر مدرسه‌سازی، با بیان اینکه قریب به ۷۰ درصد دانش‌آموزان این استان در شهرها ساکن هستند ولی فقط ۳۰ درصد مدارس استان در شهرها قرار دارند، کمبود فضای آموزشی در شهرها را از جمله مشکلات جدی در امر آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد برشمرد و خواستار توجه بیشتر به این موضوع شد.

دیرکل نوسازی مدارس استان نیز در این دیدار، ضمن تشکر از ایرانسل و مدیران استان برای توجه به امر مدرسه‌سازی، کمبودهای فضاهای آموزشی و مشکلات موجود در توسعه فضاهای آموزشی استان را تشریح کرد و خواستار توجه بیشتر به رفع این مشکلات شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات استان نیز در این مراسم، با سپاس ویژه از عباسی‌آرند برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان، ضمن اشاره به برنامه توسعه زیرساخت دسترسی به اینترنت پرسرعت ایرانسل مبتنی بر فیبرنوری در استان، با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ سایت ارتباطی، به خصوص در مناطق کم‌برخوردار و صعب‌العبور استان، که از برنامه‌های مورد تأکید توسعه روستایی وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات است، با همت مدیرعامل ایرانسل افتتاح شده، درخواست کرد که این روند، بیش از پیش، در شهرهای مختلف استان ادامه یابد.

در پایان این مراسم، از مدیرعامل ایرانسل با اهدای یک لوح سپاس، قدردانی شد. همچنین عباسی‌آرند با حضور در جمع خبرنگاران، به پرسش‌‌های آنان پاسخ داد.

این مراسم، همچنین شاهد حضور دانش‌آموزان با لباس محلی و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی توسط آنان بود.
 
https://asr8.ir/vdci.yapct1a3vbc2t.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین