شاخص کل بورس امروز (26 شهریورماه) با افزایش 9 هزار واحدی به رقم 2 میلیون و 135 هزار واحدی رسید.
چراغ سبز بورس روشن شد | رشد 9 هزار واحدی شاخص کل
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، در بازار امروز، شاخص هم وزن با افزایش حدود 0.72 درصدی به رقم 723 هزار واحدی رسید که شپنا و شبندر بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را اِعمال کردند.

ارزش معاملات خرد نیز در محدوده 5000 میلیارد تومان قرار گرفت که بیشترین ارزش معاملات را ذوب و شپنا داشتند.

بیشترین سهام پر تراکنش هم به تکاردان و شپنا رسید.

روند ورود و خروج نقدینگی حقیقی‌ها نیز حدود 120 میلیارد تومان «مثبت» بود.

آنالیز بازار سرمایه

بازار امروز بالاخره آن روی دیگر خود را نشان داد و شرایط نسبتاً خوبی را تجربه کرد. رشد مثبت بازار به همراه افزایش حجم و ارزش معاملات نوید فردای روشنتری را داد. از طرفی ورود نقدینگی حقیقی ها به بازار به همراه خروج پول از صندوق های با درآمد ثابت بودیم.

رشد بازارهای جهانی بخصوص قیمت جهانی نفت توانست سرانجام در این هفته سرمایه‌گذاران به سمت سهام پالایشگاهی و پتروشیمی و هلدینگ‌های وابسته سوق دهد. قیمت جهانی بنزین نیز رشدی بود؛ اگرچه همچنان ابهامات در خصوص این نمادها وجود دارد، اما خرد خرد شاهد رشد قیمتی آنها هستیم.

آژانس بین‌المللی انرژی پیش بینی‌ کرد که در پایان سال جاری به خاطر کاهش صادرات‌ مفت از سوی‌ کشورهایی‌ نظیر روسیه و عربستان، بازار‌جهانی با کمبود شدید عرضه مواجه خواهد شد. کم‌وبیش عرضه‌هایی هم از جانب حقوقی ها دیده می‌شد که خطر آنچنانی نداشت و تخریب کننده روند نبود، اما به هر حال این عرضه‌ها سبب شد تا آهنگ رشد بازار کند باشد.

طی روزهای آینده عیار بازار مشخص خواهد شد. بازاری که با ریسک‌های خود ساخته مدت‌ها بود درجا می‌زد سرانجام از قفس آزاد شد. رکودی چشمگیر در بازارهای موازی وجود دارد و شاید در این شرایط، بورس بتواند جاذب نقدینگی باشد.
 
https://asr8.ir/vdcg.39wrak9yupr4a.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین