بررسی‌ها نشان می‌دهد استوری تلگرام هرگز برای کاربران ایرانی نسخه‌ رایگان ارائه نمی‌شود.
استوری تلگرام هرگز برای کاربران ایرانی ارائه نمی‌شود؟
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، تلگرام سال‌ها دربرابر اضافه‌ کردن استوری مقاومت کرد، اما در نهایت پاول دورف به درخواست کاربران گوش داد و این قابلیت را که هم‌اکنون در پلتفرم‌هایی مثل واتساپ، اینستاگرام و اسنپ‌چت قابل‌دسترس است،‌ به تلگرام اضافه کرد.

استوری به‌صورت موقتی در انحصار کاربران نسخه اشتراکی تلگرام بود، بااین‌حال اواخر مرداد کاربران نسخه رایگان نیز به استوری دسترسی پیدا کردند. تلگرام، استوری را به‌صورت تدریجی منتشر کرد؛ بااین‌حال کاربران ایرانی تابه‌این‌لحظه نتوانسته‌اند استوری منتشر کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد استوری تلگرام هرگز برای کاربران ایرانی نسخه رایگان ارائه نمی‌شود. ظاهراً این محدودیت مستقیماً به کد ۹۸+ شماره‌ موبایل ارتباط دارد و اگر از شماره‌ی خارجی برای حساب تلگرام خود استفاده کنید، استوری را دریافت خواهید کرد. راهکار دیگر برای دسترسی به استوری، خرید اشتراک پریمیوم است.

افزون‌بر ایران، کاربران روسیه و اوکراین و هند نیز نمی‌توانند در نسخه رایگان تلگرام استوری منتشر کنند. در اکثر کشورهای دنیا ازجمله استرالیا، بلاروس، بریتاینا، آلمان و ایالات متحده امکان انتشار استوری وجود دارد.

محدودیت استوری تلگرام اتفاقی غیرمنتظره و عجیب است. قبل از اضافه‌ شدن استوری به نسخه نهایی تلگرام، کاربران نسخه بتا صرف‌نظر از کشورشان می‌توانستند استوری منتشر کنند. با اضافه‌شدن استوری به نسخه نهایی، این قابلیت از نسخه بتا نیز حذف شد.

تلگرام فعلاً به درخواست برای شفاف‌سازی درباره‌ی این مسئله پاسخ نداده است.
 
https://asr8.ir/vdca.inek49no65k14.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین