به گفته مدیرعامل مومنت؛ مومنت پلتفرمی است که سعی دارد با ثبت لحظات نیکوکاری، اعتماد را به رابطه خیر و خیریه‌ها برگرداند و هم به افراد نیکوکار پاداشی مادام‌العمر از لحظه اتفاق‌افتادن کمک و کار نیک‌شان بدهد؛ مومنت این کار را با تبدیل لحظه اثر کمک افراد نیکوکار به NFT انجام می‌دهد و آن لحظه را برای این افراد ابدی می‌کند.
ثبت لحظات نیکوکاری با خریدNFT از طریق پلتفرم «مومنت»
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، سوگل ثابت‌فر در رابطه با مومنت می‌گوید: مومنت تیمی ۵ نفره است که از سال ۱۴۰۱ در دل استارت‌آپ استودیوی چینووا شکل گرفته و ایده اصلی مومنت برای ثبت کردن لحظه‌ها به صورت ماندگار است.

او می‌افزاید: ما برای محقق کردن این ایده از یک سری تکنولوژی‌ها مثل NFT و بلاکچین استفاده کردیم. در واقع مومنت یک پلتفرم بر بستر بلاک‌چین است و کاربرانی که راجع به بلاکچین و NFT هم اطلاعاتی نداشته باشند با ورود به سایت هیچ مشکل و مسئله‌ای برای استفاده کردن از سرویس‌های مومنت ندارند.

مدیر عامل مومنت در ادامه می‌گوید: مومنت پلتفرمی است که سعی دارد با ثبت لحظات نیکوکاری، اعتماد را به رابطه خیر و خیریه‌ها برگرداند و هم به افراد نیکوکار پاداشی مادام‌العمر از لحظه اتفاق‌افتادن کمک و کار نیک‌شان بدهد، تا بتوانند شاهد اثر کار خیر خود باشند. مومنت این کار را با تبدیل لحظه اثر کمک افراد نیکوکار به NFT انجام می‌دهد و آن لحظه را برای این افراد ابدی می‌کند.

به باور ثابت‌فر بستر بلاک‌چین ابدی است و محتواها روی آن بدون نگرانی از حذف یا تغییر دادن، باقی می‌مانند. او توضیح می‌دهد: ما برای اینکه به این لحظات برسیم در مومنت سه سرویس مختلف ارائه می‌دهیم، یکی اینکه سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) و خیریه‌ها می‌توانند لحظات خاص کمپین‌های خود را در مومنت ماندگار کنند و لحظات محقق شده را به عنوان NFT با مالکیت معنوی به افراد نیکوکار هدیه بدهند.

او ادامه می‌دهد: سرویس بعدی صدقه آنلاین روی بستر بلاکچین است هر خیریه که امکان پذیرش صدقه را داشته باشد می‌تواند از این سرویس استفاده کند. در نهایت یک فروشگاه برای فروش آثار NFT وجود دارد. ضمن اینکه اگر نیکوکاری کیف پول رمزارزی نداشته باشد و در مورد ان اف‌تی‌ها به قدر کافی نداند، ما آن را به صورت امانت در کیف پول پروفایل مومنت نگهداری می‌کنیم.

توسعه و بازار بزرگ‌تر

مدیر عامل مومنت در ادامه از چالش‌ها و چشم‌اندازهای مومنت می‌گوید: وقتی از تکنولوژی‌های جدید حرف می‌زنیم از فضاهایی صحبت می‌کنیم که عموم مردم از آن اطلاع ندارند. ما مجبوریم طوری رفتار کنیم که عموم مردم متوجه این موضوع شوند، چون به عنوان یک استارت‌آپ برای توسعه بازار به بازار بزرگ‌تری نیاز داریم.

ثابت‌فر اضافه می‌کند: خیلی از افراد در مورد فناوری بلاکچین و NFT اطلاعات کافی نداشتند و ندارند و در واقع درگیر کردن کاربرانی که در فضای اینترنت عمومی وب۲ فعالیت می‌کنند با وب۳ برای ما سخت بود. در واقع هدف اصلی این است که بتوانیم لحظات نیک آدم‌ها را ثبت کنیم و در نهایت میزان تاثیرگذاری را به آنها نشان بدهیم و با برگزاری کمپین‌هایی در تلاشیم بازار مومنت را گسترده‌تر کنیم.

او در رابطه با این کمپین‌ها توضیح می‌دهد:کمپین «۶ هزار لحظه ماندگار» به این شکل است که ما از عموم افراد به‌ویژه علاقه‌مندان به امور نیکوکاری و فعالیت‌های داوطلبانه دعوت می‌کنیم تا با ثبت لحظه و روایت داستان آن لحظه از اقدام‌های خیرخواهانه خود در پلتفرم یک میراث ماندگار از فرهنگ نیکوکاری ایجاد کنند و هم زمینه لازم برای حمایت از کودکان بیمار و کم برخوردار را فراهم کنند.

مدیر عامل مومنت می‌گوید: لحظه های ثبت شده در این کمپین به فروش گذاشته می شوند و افراد و سازمان‌ها در جهت مسئولیت اجتماعی خود می‌توانند این لحظه‌ها را خریداری کرده و چرخه نیکوکاری را ادامه دهند.

ثابت‌فر خاطرنشان می‌کند: عواید حاصل از این کمپین با همکاری دو موسسه خیریه بنیاد غیردولتی سپاس لحظه حال و موسسه مردم نهاد نوید همیاری صرف هزینه‌های درمانی، دارویی، بهداشتی و مراقبتی کودکان بیمار و کم برخوردار خواهد شد. در پایان کمپین نیز تصویر اثر کمک به این کودکان در قالب NFT به خریداران انتقال داده می شود.
 
https://asr8.ir/vdcc.1q1a2bqoela82.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین