رشد پهنای باند ترافیک بین الملل ارتباطی همراه اول در ایام اربعین حسینی در مقایسه با سال گذشته به ۴۸۰ درصد رسید.
رشد 480 درصدی پهنای باند ترافیک بین‌الملل همراه اول در اربعین امسال
به گزارش پايگاه خبری عصر هشت، همراه اول امسال نیز همچون سنوات گذشته توانست در تعامل با اپراتور‌های تلفن همراه عراقی، متنوع‌ترین و به صرفه‌ترین بسته‌ها و تعرفه‌های ارتباطی را برای زائرین اربعینی فراهم آورد.

همراه اول با در اختیار داشتن ۶۷ درصد سهم بازار مکالمه‌ای کشور، ۸۲ درصد سهم بازار پیامکی، ۵۳ درصد سهم بازار مشترکان پهنای باند سیار و همچنین ۲۹۸ قرارداد رومینگ بین الملل با اپراتور‌های خارجی سعی کرد تا ضمن مذاکره مستقیم با اپراتور‌های عراقی و ذی نفعان داخلی و خارجی، تخفیف استثنایی در ارائه سرویس رومینگ (مکالمه، دیتا و پیامک مشترکان در عراق) فراهم آورد تا میزبان خوبی برای مشترکان همراه اولی که قصد عزیمت به کشور عراق را داشتند، باشد.

بنابراین با عقد قرارداد با هر سه اپراتور عراقی و به واسطه استقبال مردم از ۸ بسته رومینگ و مقرون به صرفه همراه اول ویژه ایام اربعین که با در نظر گرفتن طیف متعدد نیاز‌های مکالماتی و اینترنتی تدارک دیده شده بود، رکورد جدیدی در حوزه رومینگ شبکه ارتباطی کشور ویژه این ایام ثبت شد و رشد پهنای باند ترافیک بین الملل ارتباطی در مقایسه با سال گذشته به ۴۸۰ درصد رسید.

به عنوان مثال یکی از بسته‌های پرحجم اینترنت همراه اول «بسته نامحدود ۷ روزه» بود که بسیار مورد استقبال مشترکان ایرانی قرار گرفت و در کنار «بسته ۲ گیگابایتی با ۲۰ دقیقه مکالمه و ۲۰۰ پیامک رایگان» توانست نیاز اکثر طیف زائرین از پیر تا جوان و مشترکان پر مصرف اینترنتی را پاسخگو باشد.

در مجموع بیش از ۲.۵ میلیون زائر کشور عراق با فعال کردن سرویس رومینگ بین المللی سیمکارت همراه اول (با کد #۲۹۱۱*۱۰*)، ترجیح دادند در این ایام از سرویس‌های اپراتور اول تلفن همراه کشور که در اغلب فاکتور‌های تعرفه ای، از تمامی رقبای داخلی و خارجی خود جذاب‌تر بود، استفاده کنند.

دستیابی به این رکورد، حاصل ایجاد لینک مستقیم فبیر‌های تهران – بغداد با حمایت دولت‌های ایران و عراق و به همت همکاران شرکت‌های ارتباطات زیرساخت ایران و ITPC عراق براساس راهکار توافق شده همراه اول و زین عراق بود که در ادامه آن شاهد افزایش دو برابری فرکانس باند ۲.۶ گیگاهرتز از سمت اپراتور‌های عراقی در پی مذاکرات نمایندگان همراه اول در هیات اعزامی وزارت ارتباطات به عراق بودیم؛ در نتیجه برای نخستین بار دیتای LTE رومینگ با کاهش ۸۰ درصد پینگ تایم (با ثبت رکورد کمتر از ۲۵ میلی ثانیه) به مشترکان رسید که بهترین کیفیت منطقه ثبت شده است.

هچنین در ادامه مسیر سرویس دهی به زائرین عتبات عالیات، همراه اول علاوه بر رایگان کردن تمامی درگاه‌های ارتباطی اعم از مرکز تماس، اپلیکیشن همراه من، فروشگاه آنلاین همراه اول، درگاه‌های پرداخت قبض و شارژ و خرید بسته و پرتال همراه اول، تیم‌های فنی و خدمات مشترکان خود را در نقاط مرزی و تمامی طول مسیر‌های زیارتی کشور عراق به شکل گسترده مستقر کرد که برآیند این اقدامات به ارتقای کیفیت ارائه خدمات افزود و در نهایت نرخ موفقیت ورود مشترکان همراه اول به شبکه اپراتور‌های عراقی را در شبکه‌های ۲G/۳G/LTE به بالاتر از ۹۹.۵ درصد متقاضیان با سرویس رومینگ فعال رساند.

ارائه اینترنت رایگان از طریق وای فای آفلودینگ در نقاط مرزی شش گانه و محوطه اسکان زائرین اربعینی اقدام دیگری بود که اپراتور اول تلفن همراه در راستای رفاه حال هموطنان کشورمان انجام داد و آنان را با «ربات راهنمای دیجیتال زائر» راهی کشور عراق کرد تا ضمن در اختیار داشتن راهنمای جامع زائر، برای رفع مشکلات احتمالی خود در زمینه رومینگ با مشکلی مواجه نشوند.

 بازتاب تصاویر و ویدئو‌های ارسالی ایرانیان حاضر در رویداد عظیم پیاده روی اربعین حسینی (ع) در شبکه‌های اجتماعی خصوصا برقراری موفق ارتباطات صوتی و تصویری رایگان در سوپر اپلیکیشن «روبیکا» توسط زائرین همراه اولی، حکایت از سطح همکاری نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه با اپراتور‌های میزبان عراقی دارد.

همچنین برای نخستین بار همراه اول امکان استفاده از کیف پول «اوانو» را برای زائرین ایرانی که با سیمکارت همراه اول خود راهی عراق شده بودند، فراهم آورد تا بدون کوچکترین دغدغه‌ای بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن از شارژ کیف پول خود استفاده کنند.

کیف پول دیجیتال همراه اول در اپلیکیشن‌های «همراه من» و «اوانو» مشترک است و دارندگان سیمکارت‌های دائمی و اعتباری همراه اول می‌توانستند پیش از سفر به عراق، کیف پول خود را شارژ کرده و در زمان سفر بدون نیاز به استفاده از کارت بانکی خود با استفاده از اینترنت همراه اول و وای فای عراقی از تمامی خدمات همراه اول در اپلیکیشن‌های همراه من و اوانو از جمله خرید شارژ، خرید بسته اینترنت، پرداخت قبض با امکان وصول آنی و خرید بسته رومینگ بهره‌مند شوند.

شیوه خریداری بسته‌های «مکالمه»، «اینترنت» و «پیامک» ویژه اربعین نیز امسال به چند روش مراجعه به فروشگاه برخط همراه اول، اپلیکیشن همراه من و کددستوری فراهم شد تا تمامی مشترکان امکان تعامل با درگاه‌ها برحسب راحتی شان را داشته باشند.

برپایی مواکب همراه اول در ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، پایانه‌های مرزی، ارسال راهنمای رومینگ و خدمات همراه اول در پایانه‌های اتوبوسی و حضور گسترده خادمین همراه اول در شهر‌های زیارتی کربلا، نجف، سامرا و کاظمین و همچنین مسیر پیاده روی اربعین کشور عراق نیز با هدف ایجاد بهترین تجربه رومینگ به زایرین از جمله اقدامات ویژه این ایام بود.

همراه اول ابراز امیدواری کرده با تکیه بر تجارب کسب شده از کمپین اربعین سالجاری و همچنین تجارب انباشته پیشین، بتواند در رویداد‌های مشابه آینده نظیر حج واجب و عمره، بازی‌های جام ملت‌های آسیا در قطر، علاوه بر فراهم آوردن ظرفیت‌های بیشتر برای ارائه سرویس‌های دیجیتال ویژه و متمایز، به اشتراک دستاورد‌ها و توانمندی‌های بومی خود با سایر اپراتور‌های تلفن همراه با هدف زمینه سازی برای ارائه سرویس‌های هر چه بهتر برای مسافران ایرانی در کشور‌های پرطرفدار سفر‌های سیاحتی و زیارتی بپردازد.
 
https://asr8.ir/vdcd.x0s2yt0nja26y.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین